„Twoja twarz brzmi znajomo” po raz drugi

Już po raz drugi, we wtorek 20 listopada, na wzór programu „Twoja twarz brzmi znajomo” z inicjatywy klasy VI odbyła się wspaniała śpiewana impreza. W programie królował gatunek muzyki popularnej, będący nurtem muzyki tanecznej z lat 80- tych XX wieku (w początkowym okresie istnienia znany jako muzyka chodnikowa) mowa oczywiście o muzyce disco polo. Mogliśmy usłyszeć najbardziej znane utwory z lat 90.

W rolę prowadzących wcielili się: T. Jakubek jako Maciej Dowbor i D. Marcinek jako Piotr Gąsowski. Kilka tygodni wcześniej każda klasa wylosowała tytuł utworu, który miała przygotować. Jako pierwsi wystąpili uczniowie z klasy IV w utworze zespołu Classic- „Hej czy ty wiesz”. Mimo młodego wieku i pierwszego występu na forum szkoły w tego typu konkursie, poradzili sobie wyśmienicie.

Następnie zaprezentowała się klasa V w utworze „Letni wiatr” zespołu Amadeo. Dzięki temu wykonaniu wszyscy widzowie mogli przenieść się w wyobraźni na piękną, kolorową plażę.

Kiedy przyszedł czas na klasę VI, pojawił się przed nami niepowtarzalny Zenon Martyniuk z zespołem Akcent w piosence „Królowa Nocy”. W role lidera zespołu wcieliła się N. Soczewa i była niesamowita.

Klasa VII zaprezentowała nam utwór zespołu Boys „Wolność”. Nasi koledzy włożyli dużo pracy, by zaprezentować przebieg teledysku do tej piosenki.

Następnie wystąpiła klasa VIII. Ich występ był poza konkursem, ponieważ zaprezentowali duński odpowiednik naszego disco polo. Wybrali wielki hit zespołu Aqua – Barbie Girl. Na scenie zrobiło się bardzo kolorowo i wesoło, nasza koleżanka Basia wspaniale zaprezentowała się na scenie.

Jako ostatnia wystąpiła klasa III gimnazjum z piosenką zespołu Boys „Jesteś szalona”. Fenomenalnie zaprezentował się Krzysztof, wchodząc w rolę solisty zespołu.

Po wszystkich występach brawom nie było końca. Po burzliwych obradach komisja zdecydowała o zwycięstwie klasy VII, która wykonywała piosenkę zespołu Boys 'Wolność”. Wszystkie występy były udane, wesołe i szalone na swój sposób. Czekamy na III edycje…

Marta Zybała