Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzone w ponad 180 krajach. Jego cele są proste: wzbudzanie w ludziach pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.

Jak co roku włączyliśmy się w obchody tego dnia. W poniedziałek, 21 listopada wszyscy uczniowie przy wejściu do szkoły otrzymali żółty element – symbol życzliwości „Bądź życzliwy”. Uczniowie pisali do siebie miłe kartki, które wysyłali poprzez naszą szkolną pocztę życzliwości.

Tego dnia zachęcaliśmy wszystkich uczniów, nauczycieli rodziców, by każdego dnia uśmiechnąć się do drugiego człowieka, powiedzieć mu miłe słowo, przesłać ciepłe spojrzenie. Pamiętajmy bowiem, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką!