Rocznica Powstania Wielkopolskiego

Z okazji przypadającej 105 rocznicy Powstania Wielkopolskiego 4 lutego 2024 roku, odbyła się Uroczysta Akademia upamiętniająca udział Kompanii Rozdrażewskiej  w Powstaniu Wielkopolskim.

 Z tej okazji uczniowie naszej szkoły uświetnili Gminne  występy na sali wiejskiej  w Rozdrażewie.  Wystawiliśmy spektakl pod tytułem: ,, Pożółkłe fotografie”  , który przypomniał o bohaterskim zrywie patriotycznym naszych przodków
w latach 1918-1919. Poprzez ten  występ wzbudziliśmy wielkie emocje wśród publiczności. Rozmów i wspomnień nie było końca.
W tym miejscu, pragnę serdecznie podziękować zaproszonym gościom za przybliżenie nam swoich bliskich – postaci Powstania Wielkopolskiego na naszych ziemiach:
Panu Wójtowi Mariuszowi Dymarskiemu Inicjatorowi i Gospodarzowi Uroczystości,
Księdzu kanonikowi Proboszczowi Sławomirowi Siewkowskiemu,
 Pani Alicji Banaszek,
Pani Bożenie Nawrockiej,
Pani Grażynie Kolańskiej,
Panu Antoniemu Pabichowi.
Dziękuję naszej absolwentce Oli Biernackiej, Pani Mirosławie Grobelnej , oraz Panu Dariuszowi Rupocińskiemu za uświetnienie naszych występów.
Dziekuję nauczycielom: Pani Mirosławie Grabowieckiej, ,Pani Anecie Dymarskiej, Pani Arlecie Grygiel,  Panu Piotrowi Ratajczakowi,  Panu Pawłowi Mizerze , za okazaną pomoc w realizacji przedsięwzięcia.
Z całego serca dziękuję wszystkim uczniom , którzy wzięli udział w występie i pięknie zaprezentowali naszą szkołę :
Z klasy 3:
1. Biernacki Marcin 2.Dzierla Julia, 3. Gęstwa Natalia, 4. Kaczmarek Gabriel, 5. Kęsy Magdalena, 6. Kowalczyk Michał, 7. Kryś Miłosz, 8. Piotrowski Antoni, 9. Poterek Kinga, 10. Więcek Agata, 11. Marzęcki Florian – kl. 4, 12. Szeląg Wiktoria – kl.5, 13. Juskowiak Magdalena – kl.6, 14. Poterek Joanna – kl. 7, 15. Rataj Wiktoria – kl.7,
16. Wosińska Marta – kl. 7, 17. Biernacka Aleksandra – absolwentka szkoły.
Sabina Moraś