Pamiętamy…

Dnia 30 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem udali się na cmentarz w celu uporządkowania grobów nauczycieli Pani Marii Biestek oraz Pana Franciszka Krzekotowskiego. Pomimo chłodu, wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem, w atmosferze ciszy i spokoju, oczyścili groby z jesiennych liści oraz usunęli wypalone lampki. Ku pamięci o zmarłych, uczniowie zapalili znicze na grobach.

Ciekawostka!!!

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi uczestniczyli w I edycji Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan.
Zadanie uczniów polegało na opracowaniu do encyklopedii biogramu lokalnego bohatera. Opiekunami tego projektu byli Pan Sebastian Hadryan oraz Pan Paweł Mizera. Uczniowie przygotowali biogramy między innymi właśnie Pani Marii Biestek – nauczycielki i długoletniej kierowniczki Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi oraz Pana Franciszka Krzekotowskiego długoletniego nauczyciela naszej szkoły, animatora życia kulturalno-społecznego.

Uroczyste podsumowanie pierwszego etapu realizacji I edycji Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan odbyło się w Teatrze Polskim w Poznaniu. Rada Naukowa Projektu pod przewodnictwem prof. Waldemara Łazugi wyróżniła dziesięć biogramów, spośród 904 opracowanych przez 226 wielkopolskich szkół podstawowych. Wśród wyróżnionych znalazł się biogram prezentujący postać Pani Marii Biestek, który stworzyli uczniowie naszej szkoły.

Linki do biogramów:

Marta Zybała