Jasełka – „Błękitny prezent”

Tegoroczne jasełka, które zostały przedstawione zarówno w szkole, jak i w miejscowym kościele, miały charakter spektaklu i niosły ze sobą głębokie przesłanie. W przedstawieniu pt. „Błękitny prezent” uczniowie wcielili się m. in. w rolę babci, której zadaniem było znalezienie sposobu na odzyskanie radości wśród ludzi smutnych, zdenerwowanych i krzyczących na siebie. Tym sposobem okazał się czarodziejski prezent, który przemienił serca wszystkich mieszkańców miejscowości na lepsze. Przekazywany z rąk do rąk upominek, do którego włożono trochę miłości, miał magiczną moc, wnosił bowiem do życia bohaterów dużo radości, życzliwości i ciepła.

Naszym młodym aktorom towarzyszył chór szkolny, który swym występem wprowadzał publiczność w świąteczny nastrój. Wszystkim opiekunom i występującym przed szkolną i lokalną społecznością gratulujemy pomysłu oraz realizacji jasełek, które wzruszyły niejednego widza.