III miejsce w konkursie języka niemieckiego „Leselust”

Dominika Konrady z kl. VI zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Leselust – Freude am Lesen entdecken”, który został zorganizowany przez Instytut Goethego w Krakowie. „Leselust – odkryć radość z czytania” to konkurs mający na celu propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży. Zadanie uczniów polegało na przeczytaniu lektury w języku niemieckim oraz na napisaniu recenzji. Do konkursu na etapie szkolnym przystąpiło 8 uczestników: D. Konrady, J. Kolenda, Z. Kokot, Z. Nowakowska, M. Reszel, B. Głód, K. Rataj i A. Wojtkowiak. Wszyscy uczniowie w okresie ferii zimowych tłumaczyli lektury na j. polski, niektóre prace poparte były ilustracjami. Z tłumaczeniem i recenzją powieści „Timo darf nicht sterben” najlepiej poradziła sobie Dominika Konrady, za co drogą pocztową otrzymała nagrody książkowe. Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziane są dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy!

Joanna Marcisz