Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków przypada na 26 września, dlatego też dziś po przekroczeniu progu naszej szkoły można było odnieść wrażenie wkroczenia w inny świat. Przechodząc prze szkolny próg, przekraczaliśmy granicę. To wszystko za sprawą kolorowych plakatów, zdjęć, tablicom oraz wystawie przedmiotów z całego świata. Pani Arleta Grygiel włożyła ogromny wysiłek, by uczniowie mieli sporo frajdy wykonując zadanie polegające na dopasowaniu przedmiotu do kraju, a było co robić, gdyż zgromadziła niezły zbiór. W tym roku, klasy nie ustrajały pomieszczeń w barwach wybranego kraju. Teraz sobą prezentowały flagę. Pomimo brakujących osób w klasach udało się to zrobić. Oprócz tego, od początku, do końca września uczniowie rywalizują ze sobą zbierając gwiazdki w aplikacji Language challenges. Dla ucznia, który wykona wszystkie zadania i przejdzie siedem poziomów gromadząc najwięcej gwiazdek oczywiście czeka nagroda. Również najmłodsi mogli się sprawdzić w językach grając w przeróżne gry na świetlicy.

Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało i czekamy na sugestie. Jeśli chcielibyście coś zmienić lub zaproponować, śmiało przyjdźcie. My nauczycielki języków jesteśmy otwarte na nowe pomysły.

Katarzyna Matyniak