Laboratoria Przyszłości – Scottie Go!

Na zajęciach w ramach kółka informatyczno-dziennikarskiego uczniowie klasy VIII rozwijali umiejętności z zakresu programowania wykorzystując do tego  Scottie Go! Edu – grę edukacyjna z interaktywnym kursem programowania. Scottie Go! to nie tylko nauka programowania dla dzieci i młodzieży ale również nauka logicznego myślenia, kreatywności, podejmowania decyzji, myślenia matematycznego i problemowego. Podczas prowadzonych zajęć uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu kodowania i uczą się podstawowych pojęć programistycznych takich jak: instrukcja prosta i złożona, parametr, pętla, instrukcja warunkowa, zmienne, funkcje. 

Zakup pięciu zestawów gry został sfinansowany w ramach programu Laboratoria Przyszłości – inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

Łukasz Ryba