Dzień Ziemi

Tegorocznym hasłem międzynarodowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, jest: Planeta kontra tworzywa sztuczne.  Organizacja EARTHDAY.ORG dąży do wyeliminowania tworzyw sztucznych w trosce o zdrowie ludzi i planety.
W naszej szkole zorganizowano konkurs na wykonanie przez klasę użytecznej rzeczy lub zabawki z tworzyw sztucznych. Prace wszystkich klas zostały zaprezentowane na apelu szkolnym 25 kwietnia. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach klasy I-III oraz IV-VII. Najlepsze prace zostały wybrane przez uczniów w głosowaniu tajnym.
Zdecydowanie w klasach I-III najlepsza była praca klasy II – która stworzyła bączka z płyty CD. Natomiast w klasach IV-VII wygrała klasa VII ze swoją miotła do sprzątania zrobioną z butelek . Zwycięskie klasy otrzymały nagrody.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zaangażowanie.
Aneta Dymarska