Znawcy Kopernika

W dniu 27 lutego, uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w konkursie wiedzy dotyczącej postaci najwybitniejszego polskiego naukowca – Mikołaja Kopernika. W tym roku świętujemy 550 rocznicę urodzin tego wielkiego astronoma -twórcy teorii heliocentrycznej. Z 17 prezentacji uczniów naszej szkoły z klas V do VIII, zostały przeprowadzone eliminacje szkolne. W ten sposób na finał konkursu do Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie pojechali: uczennice klasy VI: Wiktoria Rataj i Marta Wosińska oraz reprezentanci klasy VIII : Aleksandra Biernacka i Łukasz Pierunek.

Uczniowie zaprezentowali swoje prace przed komisją pod przewodnictwem dr Ireneusza Włodarczyka, prezesa Rozdrażewskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Po obradach jury ogłosiło werdykt:

• w kategorii klas V-VI pierwsze miejsce dla Marty Wosińskiej
  • w kategorii klas VII-VIII trzecie miejsce dla Aleksandry Biernackiej.\

Gratulujemy zwycięzcom!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za bardzo ciekawe prezentacje oraz Pani Dyrektor Marioli Kaźmierczak za miłą atmosferę i nagrody dla wszystkich uczestników.

Sebastian Hadryan