Zmagania ortograficzne po raz szósty w Nowej Wsi

W piątek, 5 kwietnia 2019 r. po raz szósty odbył się konkurs ortograficzny pod  patronatem Wójta Gminy Rozdrażew. W konkursie wzięło  udział dwunastu uczniów z klas od IV do VI  szkół podstawowych z Gminy Rozdrażew. Uczestnicy zmagań ortograficznych – we wszystkich kategoriach – najpierw pisali dyktando, a potem uzupełniali luki ortograficzne w podanych  zwrotach. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dobrą znajomością polskiej ortografii. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Klasa IV

  1. Biernacka Aleksandra
  2. Trawińska Maria
  3. Pierunek Łukasz

Klasa V

  1. Rataj Klaudia
  2. Zagrodnicka Marcelina
  3. Wojtkowiak Anna

Klasa VI

  1. Pluciński Mateusz
  2. Soczewa Nadia
  3. Marcinek Dominik

Uczestnicy konkursu w nagrodę za udział w rywalizacji ortograficznej otrzymali książki. Zdobywcy pierwszego miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymali pióra i długopisy ufundowane przez Wójta Gminy Rozdrażew.