Insta.Ling w naszej szkole

Podstawowym założeniem aplikacji jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy.Nauka odbywa się w ciekawej i nienużącą formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu dziecko nie jest ani przytłoczone nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i bez wątpienia radzi sobie z nią każdy uczeń. Nie wymaga również instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu można jej używać nie tylko w domu, lecz również na wyjeździe. Nie tylko na komputerach stacjonarnych, lecz również na tabletach i telefonach komórkowych.

Jak wygląda nauka z Insta.Ling?

Uczeń rozpoczyna pracę z niewielkim zestawem nowych słówek do nauki, które nauczyciel wprowadza do programu. Nauka realizowana jest poprzez quiz, w którym uczeń dopasowuje słówka bądź frazy do zdania wyświetlonego na ekranie.

Pojedyncza sesja trwa od kilku do kilkunastu minut. Zarówno rodzice jak i nauczyciele mają wgląd w raporty z postępów dzieci. Raporty obejmują systematyczność pracy i stopień opanowania materiału. Dostęp do raportów pozwala rodzicom włączyć się w motywowanie dzieci do systematycznej pracy.

Aplikację Insta.Ling w naszej szkole wykorzystują panie: Katarzyna Matyniak i Arleta Grygiel.

Opinie uczniów:
Insta.Ling jest super stroną. Dzięki niej można sprawdzić swoją wiedzę oraz ją poszerzyć o nowe słownictwo. Możemy uczyć się miło spędzając czas.
A.G

Insta.Ling to bardzo ciekawa i nowoczesna forma nauki. Szybko i łatwo możemy uczyć się słówek. Ćwiczymy pisownię, ale też odsłuchujemy wymowę wyrazów. Aplikacja też uczy systematyczności. To bardzo użyteczna forma nauki.
B.R

Inst.Ling daje mi dużo zabawy, a także uczy. Dzięki tej aplikacji ćwiczę słówka, które wykorzystuję na lekcji. Dzięki temu moje oceny polepszyły się.
A.Sz

Dzięki Inst.Ling utrwalam sobie pisownię. Jest to bardzo pomocne. Aplikacja zmusza nas do systematycznej pracy, co przy nauce słówek jest bardzo ważne.
M.W

Katarzyna Matyniak