Zakręcona akcja dla braci Staśkiewiczów z Rozdrażewa

W roku szkolnym 2022/2023 kontynuujemy w naszej szkole akcję, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.)
Przedsięwzięcie ma przede wszystkim wymiar charytatywny- pomoc dzieciom niepełnosprawnym , ale także ekologiczny- recykling plastikowych nakrętek.
Akcja promuje pomaganie, bez nakładów finansowych oraz wzbudza zdrową rywalizację wśród uczniów.

Już od pięciu lat zbieramy nakrętki dla chorego na rozszczep kręgosłupa, wodogłowie i fenyloketonurie Franka oraz jego brata Michała chorego na cukrzyce typu 1.
Do tej pory zebraliśmy kilkadziesiąt tysięcy nakrętek, które zostały oddane do skupu przez rodziców Franka i Michała.

Przez ostatnie dwa lata zbiórka była trochę utrudniona przez pandemię ale w tym roku wracamy z podwojoną siłą i liczymy na Waszą pomoc.

Patronat zbiórki to Fundacja Dzieciom „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”

Zebrane nakrętki prosimy o zostawianie w klasach. Raz w tygodniu wyznaczeni uczniowie przejdą po salach i zbiorą worki z nakrętkami.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM ICH RODZICOM I KREWNYM, którzy włączyli się w ww. akcję i zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły.

Marta Zybała