Wycieczka do Wenecji i Biskupina

17 maja klasy I-III udały się na wycieczkę do Wenecji i Biskupina. Dzieci zwiedziły Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz pojechały kolejką do Biskupina.

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, które jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych rezerwatów archeologicznych w Europie – zachwyciło wszystkich. Uczniowie zapoznali się z rekonstrukcjami pradziejowych osiedli. Z uwagi na szczególną wartość dziedzictwa kulturowego oraz znaczenie naukowe i dydaktyczne, obszar półwyspu Jeziora Biskupińskiego jest uznany za Pomnik Historii. To była bardzo pouczająca lekcja.

Dużo radości miały także Dzieci podczas pobytu na placu zabaw; po aktywności ruchowej wspaniale smakowały im lody. Wycieczka dostarczyła uczestnikom wielu miłych wrażeń.

Karolina Hoffmann-Włoch
Marzena Waśkowiak
Mirosława Grabowiecka