Światowy Dzień Chorego

,, Życzliwość poprawia nie tylko samopoczucie osób chorych, ale realnie wspiera proces leczenia. Każda kartka, listy spotykają się z uśmiechem i z wdzięcznością, ale i łzami wzruszenia.
Choć stworzenie kartek wymaga od uczniów umiejętności manualnych, to jednak największą trudnością jest wczucie się w emocje drugiego człowieka i jego potrzeby. ’’

Obchodzony 11 lutego Światowy Dzień Chorego stał się w naszej szkole wspaniałą okazją, aby przygotować dla chorych laurki z życzeniami.
Uczniowie na lekcji religii pod kierunkiem pani Sabiny Moraś starali się najpiękniej jak potrafili wykonać kolorowe kartki, a życzenia na ten dzień przygotowała Grupa Charytatywna z Rozdrażewa ,, Serdeczny dobry człowiek”, i przekazała je w naszym imieniu chorym do szpitali i hospicjum.
W ten sposób chcieliśmy podkreślić, abyśmy my zdrowi nie zapominali o tych, którzy na co dzień zmagają się z cierpieniem, chętnie ich odwiedzali, obdarzali dobrym słowem i uśmiechem.
Dlatego z okazji Dnia Chorego życzymy wszystkim Chorym, cierpiącym i ludziom samotnym dużo zdrowia, wytrwałości, cierpliwości i nadziei, która nigdy nie gaśnie. Niech każdy nowy dzień będzie lepszy, radośniejszy i słoneczny. A Chrystusowe błogosławieństwo niech Wam towarzyszy każdego dnia.

Sabina Moraś