Polska flaga w obiektywie

W pierwszych trzech dniach maja obchodzić będziemy ważne dla Polaków święta:

1 maja – Święto Pracy,
2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej,
3 maja – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 – Maja.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi biało-czerwone, poprzez ich wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem. Istnieje wiele form eksponowania barw narodowych np. poprzez noszenie ich w postaci biało-czerwonej kokardy narodowej w klapie płaszcza, marynarki lub żakietu.

Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Samorząd Uczniowski z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował konkurs fotograficzny. Uczestnicy mieli za zadanie uchwycić w obiektywie aparatu flagę biało – czerwoną w wyjątkowych sceneriach (powiewającą na wietrze w ich domach, na masztach lub wystawioną w oknach).

Przez udział w konkursie uczniowie mogli pokazać swoją dumę z bycia Polakami i przywiązanie do narodowych barw biało-czerwonych.

I miejsce – Krystian Głód
II miejsce – Antoni Kokot
III miejsce – Wiktoria Rataj

Dyplomy zostaną wręczone zwycięzcom w terminie uzależnionym od sytuacji epidemiologicznej.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie a wygranym gratulujemy.

Marta Zybała