Oddaj głos na Agatę Szczotkę w programie stypendialnym USKI

Nasza absolwentka Agata Szczotka jest uczennicą klasy 2d o profilu biologiczno-chemicznym w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wlkp.

Agata prosi o oddawanie głosów w Ogólnopolskim Programie Stypendialnym USKI

​Nawiązując do profilu ulubionymi przedmiotami Agaty w szkole są biologia, chemia i język angielski, z którymi wiąże swoją przyszłość.

Agata chętnie bierze udział w życiu szkoły i środowiska lokalnego. W zeszłym roku wzięła udział w Rajdzie Chopinowskim organizowanym przez PTTK. Pomagała w organizacji biegu „Ostrowska Jesień Biegowa” we współpracy z Klubem Sportowym MARATON OSTRÓW WIELKOPOLSKI. Uczennica jest wrażliwa na potrzeby innych osób i włączyła się w zbiórkę darów do Domu Samotnej Matki. Pierwszego dnia wiosny solidaryzowała się z osobami z Zespołem Downa poprzez założenie 2 różnych skarpetek. Podczas Drzwi Otwartych oprowadzała po szkole zainteresowanych gimnazjalistów i uczniów z ósmej klasy szkół podstawowych. Agata należy również do szkolnego koła PCK, w którym reprezentowała szkołę w poczcie sztandarowym podczas 100-lecia PCK. Uczennica wzięła również udział w klasowej zbiórce przyborów szkolnych w ramach ogólnoszkolnego projektu Madawyprawka – dla uczniów na Madagaskarze oraz chętnie sprzedawała kalendarzyki z Fundacji „Pomóż i Ty”. Jej hobby to gotowanie i pieczenie przepysznych ciast.

Agata interesuje się sportem, szczególnie tenisem stołowym, w którym ma sporo osiągnięć na różnych szczeblach trudności:

2019/2020

II miejsce w VIII Turnieju o Puchar Gminy Ostrów Wielkopolski w Tenisie Stołowym
I miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego LZS z okazji Święta Niepodległości
I miejsce w szkolnym turnieju tenisa stołowego
I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w
Tenisie Stołowych w kategorii dziewcząt
I miejsca w VI Turnieju Grand Prix Ziemi Kaliskiej w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt
II miejsce w VI Otwartych Mistrzostwach Ziemi Żerkowskiej w Tenisie Stołowym oraz II miejsce w kategorii drużynowej – debel
I miejsce w Grand Prix Ziemi Kaliskiej w tenisie stołowym o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Stawiszynie w kategorii dziewcząt

I miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego LZS z okazji Święta Niepodległości
I miejsca w szkolnym Turnieju Tenisa Stołowego
I miejsce w XXIII turnieju o Puchar LZS Bożacin w tenisie stołowym
II miejsce w kategorii Juniorek w Otwartych Mistrzostwach Gminy Kobylin im. Andrzeja Lesińskiego w tenisie stołowym
I miejsce w kategorii seniorek podczas IX Pucharu PSL i Kółka Rolniczego w tenisie stołowym
I miejsce – XI Puchar Sponsorów w tenisie stołowym w kategorii kobiet w Bożacinie
II Miejsce w II Otwartych Mistrzostwach Kalisza w tenisie stołowym w kategorii K+18 w Gołuchowie

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Dziewcząt w Badmintonie
III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Gimnazjada w Szachach

II miejsce w Badmintonie Dziewcząt Mistrzostwa Powiatu

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Badmintonie Dziewcząt

​Agata jest wszechstronnie uzdolniona, a wyżej zostały wymienione tylko najważniejsze sukcesy sportowe. Wysokie wyniki odnosi nie tylko w tenisie stołowym i badmintonie, ale też
w warcabach, szachach, biegach, piłce nożnej i tańcach.

Głosy na Agatę można oddawać na stronie https://uski-polska.edu.pl/index.php?page=ankieta