Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Wójt Gminy Rozdrażew – Gminny Komisarz Spisowy przypomina, że w dniach  od 1 kwietnia do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021,  w którym udział jest obowiązkowy. 

Spis realizowany jest głównie przy użyciu interaktywnego formularza spisowego w aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem: https://spis.gov.pl/

Osoby wykluczone cyfrowo mogą dokonać spisu telefonicznie, dzwoniąc samodzielnie na infolinię spisową, która obsługiwana jest przez pracowników statystyki publicznej. Infolinia dostępna jest pod numerem: 22 279-99-99, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 18:00.

Spisu można dokonać także w punkcie spisowym utworzonym w Urzędzie Gminy w Rozdrażewie pok. nr 1, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00.

Respondenci, którzy nie spiszą się samodzielnie poprzez formularz internetowy lub telefonicznie na infolinii spisowej, zostaną spisani przez rachmistrzów. Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania, natomiast  4 maja swoją pracę rozpoczęli rachmistrzowie telefoniczni, którzy będą kontaktować się z Państwem z numeru 22 828-88-88.

Tożsamość rachmistrza można zweryfikować poprzez stronę internetową Głównego Urzędu Statystycznego lub poprzez kontakt z infolinią spisową.

Przez rozpoczęciem spisu warto zapoznać się z wykazem pytań spisowych dostępnym na stronie internetowej pod adresem: https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

Rachmistrz nie zapyta o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takie pytania mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych, a zaistniały incydent należy niezwłocznie zgłaszać na infolinię spisową lub do Gminnego Biura Spisowego w Rozdrażewie.