Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO, by podkreślić różnorodność językową i kulturową świata a także zwrócić uwagę na języki zagrożone oraz ginące.

W klasie pierwszej, dzień później, uczciliśmy to święto uczestnicząc w pogadance: „Czym jest język ojczysty?” oraz grach i zabawach językowych. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli również prezentację multimedialną : „Jak to się nazywa…”, w której obrazki podpisane były słowami w gwarze danego dialektu.

Dzieci poprzez wspólną zabawę dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących języka ojczystego.
Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Uczniowie uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.

Każdego roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego rozpoczyna Miesiąc Języka Ojczystego (MJO), który potrwa do 21 marca.

Karolina Hoffmann-Włoch