Jubileuszowy XX Dzien Papieski

Priorytetem wychowawczym tegorocznego Roku Szkolnego 2020/21 jest : ,, Wychowanie do wartości i  kształtowanie postaw”’.
Okazją ku temu, by odpowiedzieć na ten apel jest  jubileuszowy XX Dzień Papieski , który obchodziliśmy  w minioną niedzielę 11 października.
Z tej okazji (jak co roku), Uczniowie klasy VII : Bartosz Gód, Aleksander Marcisz, Agata Droszcz, Klaudia Rataj, Kinga Wielebska, Klaudia Poterek, Anna Wojtkowiak i z  klasy IV: Wiktoria Rataj, Nadia Szeląg, Joanna Poterek oraz  Uczennica  klasy VI – Aleksandra Biernacka, pod kierunkiem Pani Katechetki Sabiny Moraś   przygotowali program słowno – muzyczny pt: ,,Totus Tuus”.
Podkreślić trzeba, że  w tym roku minęła 100 rocznica urodzin Wielkiego Polaka –  papieża św Jana Pawła II. To czas namysłu nad Jego dziedzictwem i nauczaniem. Warto  z tego dziedzictwa czerpać. Okazją ku temu było przygotowanie tegorocznego Dnia Papieskiego.  Uczniowie pomimo trudności jakie napotkali z powodu pandemii , dali swoją postawą wyraz gotowości i podjęli się tego wyzwania.
Występ odbył się w kościele parafialnym . Młodzież i dzieci zostali nagrodzeni podziękowaniami, dobrym słowem, gromkimi brawami oraz słodkościami, które zasponsorował Ksiądz Kanonik Proboszcz Robert Dadacz.