II rajd rowerowy

 3 czerwca br. w „Światowym Dniu Rowerów” uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, a także lokalnymi mieszkańcami, tłumnie po raz drugi przybyli na start rajdu  w kompleksie lasów Nadleśnictwa Krotoszyn.

Po zapisaniu się i otrzymaniu numeru startowego, dyrektor szkoły gorąco przywitał wszystkich uczestników i w kilku zdaniach omówił korzyści z popularyzacji turystyki rowerowej. Rajd rowerowy miał na celu oddziaływania prozdrowotne a także profilaktykę uzależnień poprzez zaangażowanie oraz czynne uprawianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Dyrektor próbował przekonać nie tylko dzieci, ale również dorosłych jak potężną alternatywą dla współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych i patologii jest możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. Wskazywał, aby regularnie podejmowana aktywność fizyczna była jedyną słuszną drogą do pokonywania trudności każdego dnia,  ucieczką od stresu i innych negatywnych skutków życia w narzuconym „ systemie”.

Po krótkiej, aczkolwiek wymownej prelekcji, wsiedliśmy na rowery, aby pokonać trasę liczącą prawie 20 km. Trasa nie była łatwa, lecz zróżnicowana, a miejscami wymagająca. Rajd odbywał się w ruchu otwartym, a każdy uczestnik musiał dostosować przebieg jazdy do swoich umiejętności oraz sytuacji na drodze. Na szczęście wszyscy uczestnicy po około godzinnej jeździe, dotarli szczęśliwi i uśmiechnięci na metę. Pośród uczestników, którzy ukończyli wyznaczoną trasę, zostały rozlosowane drobne upominki.

Rajd nie odbyłby się bez wsparcia rzeczowego i finansowego.

Dlatego bardzo serdecznie dziękujemy:

– Gminie Rozdrażew

– Bankowi Spółdzielczemu w Dobrzycy

– Przedsiębiorstwu Pani Heleny Juskowiak

– Radzie Rodziców

Składamy także podziękowania dla Ochotniczej Straży Pożarnej, Ratownikom Medycznym za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem oraz nauczycielom i rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg rajdu.

Po tak kolejnej udanej „ Lokalnej Akcji Sportowej” mamy ochotę na udział w przyszłorocznym rajdzie, kto wie być może z dłuższą trasą?

Waldemar Filipiak