Dzień Niezapominajki

24 maja 2024 r. klasa 3 zorganizowała Dzień Niezapominajki. W tym dniu trzecioklasiści podziękowali rodzicom za to, że nauczyli ich być dobrymi dla ludzi, zwierząt, roślin.

Temat pamiętania o tym, żeby stosować dobre wzorce w codziennych zachowaniach uczniowie zaczerpnęli także z wierszy Jana Brzechwy.

Dzieci pokazały, w jaki sposób przygotowują się do prezentacji tekstów. Natomiast przekaz słowny wzbogaciły gestami i mimiką. Zaproszeni Goście w skupieniu wysłuchali prezentacji, a starania ich podopiecznych nagrodzili gromkimi brawami.

Temat zapamiętywania, w tym sposobów na polepszenie pamięci oraz zagadnienia współpracy w zespole przewinął się w kolejnych ćwiczeniach zaprezentowanych przez uczniów.

Na zakończenie spotkania trzecioklasiści złożyli Gościom życzenia, a Pan Dyrektor w swoim wystąpieniu podkreślił wartości płynące ze Święta Niezapominajki oraz złożył życzenia mamom uczniów z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Pełne zaangażowanie uczniów podczas wystąpień przekazują zdjęcia z prób.

Mirosława Grabowiecka