Dzień Języków Obcych

Już po raz kolejny odbył się w naszej szkole – w poniedziałek 29 października – Dzień Języków Obcych zorganizowany przez nauczycieli- językowców. W tym roku, uczniowie z klas starszych mieli do wyboru wykonanie jednego z czterech zadań, a więc:

  • przygotowanie prezentacji multimedialnej wybranego przez siebie kraju obcojęzycznego,
  • wykonanie plakatu reklamującego Dzień Języków Obcych,
  • nagranie krótkiego filmiku zachęcającego do nauki języków obcych (min 1 minutę),
  • przygotowanie scenki ukazującej znaczenie języków obcych w naszym życiu.

Po dokonaniu wyboru zadania, klasa pracowała nad nim przez godzinę lekcyjną, a następnie prezentowała swojej pracy na forum szkoły. Komisja oceniała to, co stworzyła każda klasa przyznając od 1 do 10 punktów, biorąc pod uwagę poprawność językową, zaangażowanie klasy w wykonanie zadania oraz formę prezentacji. Trzy równorzędne pierwsze miejsca przyznano klasom:

  • 3 gimnazjum,
  • 4 klasa szkoły podstawowej,
  • 8 klasa szkoły podstawowej.

Organizatorki nie zapomniały również o najmłodszych klasach, które miały przygotować flagę wybranego kraju niemieckojęzycznego. Pod okiem swoich pań, malcy dzielnie pracowali, wykorzystując różne techniki. Najmłodsi uczniowie spisali się oczywiście na medal.
W tym dniu miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie. Mianowicie, został rozstrzygnięty indywidualny konkurs na flagę kraju niemieckojęzycznego, w którym mogły brać udział wszystkie chętne osoby. Wyróżnione zostały następujące osoby:

  • Hanna Poczta z klasy 6
  • Wiktoria Rataj z klasy 2
  • Antoni Kokot z klasy 2.

Katarzyna Matyniak