Aleksandra Biernacka wśród finalistów konkursu piosenki niemieckojęzycznej DACHL – Lieder – Wettbewerb

Ola Biernacka z kl. V została zakwalifikowana do zawodów trzeciego stopnia olimpiady przeprowadzonej w roku szkolnym 2019/2020 i otrzymała tytuł finalisty VIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL – Lieder -Wettbewerb. Konkurs ten został zorganizowany m. in. przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Warszawa oraz Polsko – Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie. Nasza uczennica zaśpiewała piosenkę pt.: „Reisen macht uns viel Spaβ”, której przewodnim mottem było podróżowanie. Celem zmagań konkursowych było propagowanie języka niemieckiego poprzez śpiew oraz podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności językowych dzieci i młodzieży.

Joanna Marcisz