,,Nasza szkoła”

W ramach projektu ,,Nasza szkoła” uczniowie klasy drugiej omówili zagadnienia związane z tradycjami szkoły, bezpieczeństwem, ewakuacją. Podczas zajęć technicznych każdy uczeń wykonał makietę budynku szkoły. Realizowane zagadnienia zbiegły się z obchodami Święta Zmarłych, dlatego uczniowie z wychowawczynią postanowili uczcić pamięć nauczycieli Mariana Biestka i Stanisława Stachowskiego. Przed tablicą pamiątkową w szkole dzieci złożyły kwiaty i zapaliły znicz. Pamięć zamordowanych przez hitlerowców nauczycieli uczcili chwilą ciszy. Wydarzenie to, zachęciło uczniów do rozmowy z dziadkami na temat historii naszej szkoły. Wojtek Kocik przyniósł zdjęcie, na którym są śp. Marian Biestek i jego żona Maria Biestek .

Marzena Waśkowiak