Wycieczka do Poznania

W poniedziałek 2 grudnia uczniowie klas VI, VII i VIII, wraz z opiekunami, wybrali się na musical pt. „Kosmos”. Spektakl wystawiony był w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Musical przedstawiał piękno, ale także problemy współczesnego świata. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali to, co działo się na scenie. A działo się dużo: taniec, śpiew, akrobacje, muzyka. Wszystko to w wykonaniu młodych aktorów, także dzieci. Nie sposób było nie zwrócić uwagi na piękne ręcznie wykonane kostiumy i oryginalną scenografię.

Spektakl bawił, uczył i cieszył oczy ,a przede wszystkim skłaniał do przemyśleń.

Pełni wrażeń po udanym przedstawieniu, udaliśmy się na poznański rynek. Dokładnie o godzinie 12 spoglądaliśmy na wieżę ratuszową, na której codziennie o tej samej porze bodą się drewniane koziołki.
Będąc w Poznaniu nie sposób także nie spróbować tradycyjnych świętomarcińskich rogali. W tym celu odwiedziliśmy Rogalowe Muzeum Poznania. Nasi uczniowie ubrani w fartuchy i czapki próbowali swoich sił w przygotowywaniu tych poznańskich słodkości. Dowiedzieli się także , kim był święty Marcin oraz nauczyli się kilku zwrotów w gwarze poznańskiej. Cała lekcja muzealna przebiegła w przyjemnej, zabawnej i pysznej atmosferze, gdyż mogliśmy spróbować tradycyjnego świetomarcińskiego rogala. Stwierdziliśmy jednogłośnie, że są pyszne!