Wycieczka do parku trampolin

15 grudnia 2023 r. klasy V i VI (oraz kilku uczniów z klasy IV i VII) wybrały się pod opieką swoich wychowawców oraz pani Beaty Król do Parku Trampolin „Jump Factory” w Ostrowie Wielkopolskim. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołów klasowych oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich. Na terenie parku znajdują się: trampoliny kwadratowe, prostokątne, sześciokątne, trampoliny z koszami, basen z gąbkami, ścianka wspinaczkowa. Przed wejściem na główną halę uczniowie mieli przeprowadzoną rozgrzewkę pod okiem profesjonalnej trenerki. Prawidłowo przeprowadzone ćwiczenia są niezbędne, aby uniknąć kontuzji. Po rozgrzewce pod okiem instruktora uczniowie zaczęli część właściwą czyli szaloną zabawę.

Pobyt w Parku Trampolin dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Uczniowie wrócili zmęczeni ale zadowoleni i z uśmiechami na twarzach.

Marta Zybała