Udany wypad do Pleszewa

Uczniowie klasy czwartej, pod okiem wychowawczyni i mam, udali się na kręgielnię znajdującą się na terenie Parku Wodnego „Planty” w Pleszewie. Ta stara gra w kręgle, wymyślona dawno temu przez jednego z faraonów, wywołała w nas wiele emocji i podbiła serca nas wszystkich.

Dodatkową atrakcją naszej wyprawy był przejazd kolejką wąskotorową na linii Kowalew – Pleszew, tym bardziej, że niektórzy z nas mieli okazję jechać nią po raz pierwszy.

Następnie udaliśmy się do – znajdującego się przy stadionie miejskim – miasteczka ruchu drogowego. Poruszaliśmy się tam na hulajnogach jak po prawdziwej ulicy: jest tam i rondo i skrzyżowanie, są znaki drogowe i sygnalizacja świetlna, a nawet przejazd kolejowy. Dorośli bacznie obserwowali nasze poczynania. W ten sposób mogliśmy upewnić się i udowodnić, że w pełni zasłużyliśmy na uzyskanie kart rowerowych 🙂

A potem były… pyszne lody! Od wyboru do koloru – dosłownie! A było w czym wybierać. Czekając na powrotny kurs kolejki wąskotorowej zajrzeliśmy jeszcze do Zajezdni Kultury. Ile tam ciekawych imprez i wydarzeń! Warto o tym wiedzieć, bo rozkład jazdy placówki jest interesujący.

Naszą wyprawę uważamy za udaną.

Arleta Grygiel