Sukces naszych ósmoklasistek w konkursie „Aphorismen in Comics”!

Sylwia Jakubek i Aleksandra Szwałek z klasy 8 wzięły udział w konkursie „Aphorismen in Comics” – „Aforyzmy w komiksie” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 90 w Poznaniu, Fundację Literacką „Jak podanie ręki“ oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego – oddział w Poznaniu. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych 
z klas 7 i 8 oraz uczniów szkół gimnazjalnych z Wielkopolski. Nasza Ola zajęła w nim trzecie miejsce, Sylwia natomiast otrzymała wyróżnienie za szczególny talent plastyczny.

Dnia 25 października 2018 roku w Bibliotece Głównej UAM w Poznaniu miało miejsce uroczyste wręczenie nagród, a następnie nasze laureatki uczestniczyły w szkoleniu z zakresu tworzenia komiksów, prowadzonym przez pana Dirka-Uwe Beckera – poetę i pisarza z Niemiec. 
To już kolejny sukces naszych uczniów w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy!

Arleta Grygiel