Pociągiem do Poznania

8 grudnia 2023r. nasza klasa wraz z klasą czwartą pojechała do Poznania. Rozpoczęliśmy naszą podróż na stacji w Kowalewie. Stamtąd ruszyliśmy prosto do Poznania. Przejazd przebiegł szybko i spokojnie.

Kiedy dojechaliśmy na miejsce, poszliśmy do Teatru Muzycznego. Spektakl pod tytułem „Piękna i Bestia” był bardzo poruszający, wszyscy go pozytywnie przyjęli. Mimo, że trwał około 2 godzin, ten czas wszystkim szybko upłynął. Ku naszemu zdziwieniu mieliśmy okazję wysłuchać utworów w wykonaniu prawdziwych muzyków, czego dowiedzieliśmy się po przedstawieniu. Po spektaklu gromkie brawa świadczyły, że bardzo nam się podobało.

Po niezwykle fascynującym przedstawieniu udaliśmy się do galerii „Stary Browar”, gdzie mogliśmy coś zjeść. Po wyjściu okazało się, że mamy jeszcze sporo czasu, więc podjęliśmy decyzję,że udamy się na stary poznański rynek. Mieliśmy tam okazję kupić pamiątki i zobaczyć słynne poznańskie koziołki w świątecznych ubrankach. Było to dla nas zaskoczenie, gdyż nie każdy ma okazję je ujrzeć. Ostatnim punktem naszej wycieczki było ” Rogalowe Muzeum”. Tam dowiedzieliśmy się jak wykonać tradycyjne marcińskie rogale, a nawet mogliśmy spróbować jak smakuje.

Mimo iż pokonaliśmy dość długą drogę na nogach, to cała wycieczka bardzo się nam podobała. Z chęcią pojedziemy na kolejną.

Dziewczyny z klasy siódmej