Pierwszy Dzień Wiosny

„Za co lubimy wiosnę ?
Za przylaszczkę, pierwiosnek.
Za sasankę w futerku, za żaby kumkające.
Za kukanie kukułki, za kaczeńce na łące.”

Wiosna to inspirująca pora roku, gdyż natura budzi się do życia. Pierwszy Dzień Wiosny jest wesołym dniem, wyczekiwanym przez wszystkie dzieci. W naszej szkole w klasach I-III radośnie pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Zgodnie z tradycją wykonaliśmy symboliczne marzanny oraz kolorowe kwiaty. Dzieci śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze o tematyce wiosennej. Uczniowie poszukiwali również zwiastunów wiosny na boisku szkolnym oraz wykonali piękne prace plastyczne.

Choć za oknem pogoda nie zdradza jeszcze nadejścia nowej pory roku, my wiemy, że wiosna jest już z nami!

Karolina Hoffmann- Włoch
Mirosława Grabowiecka
Marzena Waśkowiak