Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

20 marca 2024 roku na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyły się eliminacje powiatowe w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej ma na celu odpowiednie kształtowanie świadomości młodych ludzi w kwestii ogólnie rozumianego bezpieczeństwa pożarowego a w szczególności znajomości przepisów przeciwpożarowych, zagrożeń powodowanych przez tlenek węgla. Ponadto Turniej systematyzuje wiedzę na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej jak również pielęgnuje i utrwala historię i tradycję ruchu strażackiego.

Gminę nasza reprezentowały: Marta Wosińska uczennica klasy VII  i Julia Szeląg – uczennica klasy VI.

W grupie II (uczniowie klas V – VIII) w eliminacjach powiatowych, podobnie jak w eliminacjach gminnych zwyciężyła Marta a drugie miejsce zajęła Julia.

Marta w najbliższych dniach będzie reprezentowała nasz powiat w Eliminacjach Wojewódzkich OTWP.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!!! 🙂