„Nowowiejskie spotkania z tradycją i folklorem”

14 i 15 czerwca panie z Koła Gospodyń Wiejskich zaprosiły naszych uczniów z klasy 1, 2, 3 i 4 do udziału w „Nowowiejskim spotkaniu
z tradycją i folklorem- warsztatach słomkowych, bibułkarskich i śpiewu”.

Uczniowie mieli okazję współpracować z panem Piotrem Barańczakiem, który od najmłodszych lat zajmuje się plecionkarstwem. Pan Piotr uczył naszych wychowanków wyplatania pięknych ozdób ze słomy, co wcale nie jest łatwą sztuką. Dzieci, dzięki uprzejmości i pomocy pana Jerzego Juskowiaka doskonaliły również swoje umiejętności wokalne, wspólnie uczyły się nowych piosenek.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentowały uczniom wykonane przez siebie ozdoby z bibuły i prowadziły ich krok po kroku jak nabyć takie umiejętności.

W przerwach dzieci i dorośli brali udział w zabawach integracyjnych.

Gospodarze warsztatów podjęli uczestników spotkania słodkim poczęstunkiem.

Warsztaty słomkowe, bibułkarskie i śpiewu ludowego były bardzo ciekawym doświadczeniem i dzieci dużo z nich wyniosły, za co organizatorom składamy serdeczne podziękowania.

Karolina Hoffmann-Włoch
Mirosława Grabowiecka