Niebieski gest wsparcia

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia dominującym kolorem był niebieski – symbol solidarności z osobami w spektrum autyzmu. Uczniowie i nauczyciele włączyli się w akcję, zakładając ubrania w tym kolorze.

Podczas godzin wychowawczych uczniowie obejrzeli film edukacyjny, który przybliżył im temat autyzmu oraz pomógł lepiej zrozumieć potrzeby i sposób postrzegania świata przez osoby w spektrum.

Na szkolnym korytarzu nasze wolontariuszki umieściły również gazetkę informacyjną, zawierającą ciekawostki i ważne informacje na temat autyzmu. Dzięki niej uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę i uwrażliwić się na potrzeby innych.

To był ważny dzień, który przypomniał nam, jak istotne są akceptacja, empatia i wzajemne zrozumienie.

Arleta Grygiel