Nauka pływania

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły a dokładnie klasy V uczęszczali na zajęcia z nauki pływania w ramach realizacji zadań gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.. Wyjazdy odbywały się raz w tygodniu a było ich 15.

Pływanie ma znakomity wpływ na rozwój dzieci, bo kształtuje ciało i charakter. Jest postrzegane jako najbardziej bezpieczny sport, dla zdrowia i poprawy kondycji. To również świetna alternatywa na tworzenie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego.

Podczas zajęć uczniowie oswoili się z wodą oraz opanowali w stopniu dobrym pływanie elementarne w pozycji na grzbiecie oraz w pozycji na piersiach (kraul). Wyjazdy na basen oprócz nauki pływania były też świetną zabawą i integracją. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i chętnie uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez szkołę.

 

Marta Zybała