„Maleńka przyszła MIŁOŚĆ…”

                         W niedzielę, 15 stycznia, uczniowie klasy 4 i 8 zaprezentowali w kościele parafialnym w Nowej Wsi Jasełka, przygotowane pod kierunkiem katechetki, P. Sabiny Moraś. W przedstawieniu nie zabrakło przepięknej scenerii, wspaniałej – choć amatorskiej – gry małych aktorów oraz pięknego wykonania przez nich radosnych  i poruszających kolęd i pastorałek. Oprócz typowej dla Jasełek treści, jaką jest historia narodzenia Pana Jezusa w Betlejem, w widowisku znalazło się głębokie przesłanie o ponadczasowym, niezwykle aktualnym charakterze. „Każdy z nas jest zaproszony do Betlejem. Wystarczy tylko, że otworzymy swoje serca dla innych  i ofiarujemy im swoją miłość”. Bo najpiękniejszymi darami dla Nowonarodzonego Zbawiciela jest dzielenie się radością i swoim czasem z bliskimi, chorymi, biednymi i samotnymi,                        z napotykanym każdego dnia człowiekiem.
Dzieci zaprezentowały też swoje pomysły na realizację przesłania Pana Jezusa: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z moich braci najmniejszych, Mi to uczyniliście”. A są to: pomoc żołnierzom i ludności z zajętej wojną Ukrainy – w formie darów, ofiarowanie zabawek i ubrań dla dzieci z Domów Dziecka, czy podzielenie się posiłkiem z biednym.

Po przedstawieniu nasi uczniowie złożyli wszystkim obecnym życzenia błogosławionego Nowego Roku, a na koniec kościół wypełnił radosny dźwięk wspólnie wykonanej kolędy: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”


Arleta Grygiel