Lokalna akcja sportowa – RAJD ROWEROWY

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa wróciliśmy do cieszącej się dużym powodzeniem Lokalnej Akcji Sportowej. W tym roku zdecydowaliśmy się na zmianę : z butów do biegania przerzuciliśmy się na rowery. Taka forma przypadła uczestnikom do gustu. Tak więc 4 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, a także lokalni mieszkańcy, tłumnie przybyli na start rajdu w kompleksie lasów Nadleśnictwa Krotoszyn. Po zapisaniu się i otrzymaniu numeru startowego, wsiedliśmy na rowery, by pokonać trasę liczącą 15 km. Trasa nie była łatwa, a zróżnicowana i miejscami wymagająca: szutry, piaski oraz asfalt, także ze sporą ilością dziur – slalom był konieczny. Rajd odbywał się w ruchu otwartym, a każdy uczestnik musiał dostosować przebieg jazdy do swoich umiejętności oraz sytuacji na drodze. Na szczęście wszyscy zawodnicy po około godzinie jazdy, dotarli szczęśliwi i uśmiechnięci na metę. Widać było zadowolenie na ich twarzach. Każdy z 72 uczestników otrzymał słodki poczęstunek oraz zostały rozlosowane drobne upominki, które z pewnością przydadzą się niejednemu rowerzyście.

Po tak udanej akcji mamy ochotę na więcej, dlatego w przyszłym roku w planach jest kolejny rajd, być może z dłuższą trasą?! Zachęcamy więc do trenowania i szlifowania formy, by udział w przyszłorocznym rajdzie był dla każdego czystą przyjemnością 😀

Składamy serdeczne podziękowania pani Grażynie Palczewskiej Prezes Banku Spółdzielczego w Dobrzycy oraz Pani Helenie Juskowiak za pomoc finansową w ufundowaniu nagród dla uczestników.

Dziękujemy także Straży Pożarnej, Policji, Ratownikowi Medycznemu za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem oraz nauczycielom , którzy zaangażowali się w organizację i przebieg rajdu.

Trasa rajdu