EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole przebiegały bardzo pracowicie i kreatywnie, ponieważ postanowiliśmy stworzyć „Szkolny Słownik Językowy”.

Każda klasa, według ściśle określonej instrukcji, opracowywała hasła do naszego słownika. Wybór słów także nie był przypadkowy.  W młodszych klasach wybierano wyrazy nazywające kolory, owoce i zwierzęta. Starszym natomiast przypadły  w udziale części mowy: rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki, a także zwroty językowe.

        Po wyborze odpowiedniego polskiego słowa, każdy uczeń musiał je zapisać w językach, których się uczy. Tak więc pojawiły się  tłumaczenia na język angielski, niemiecki, a nawet hiszpański. Opracowane hasło musiało także zawierać ilustrację. Tutaj uczniowie wykazali się niezwykłymi zdolnościami plastycznymi i bujną wyobraźnią.
         Po owocnej pracy wszystkie karty naszego słownika zostały spięte w jedną całość, a cudowne efekty wspólnego działania można podziwiać na zdjęciach.
Beata Król