Aplikacja Google Classroom dla klas V, VI, VII i VIII

Informuję, że po tygodniowych testach w klasie VI została pozytywnie zaakceptowana aplikacja Google Classroom.

Jest to dla Nas wszystkich nowość, dlatego do czasu poprawnego posługiwania się tym narzędziem będziemy pracować dwutorowo – w sposób tak jak dotychczas (e-mail, e-dziennik) oraz przez Classroom.

Wprowadzenie takiej możliwości pracy zdalnej będzie wymagać od nas jeszcze większego poświęcenia i zaangażowania, ale mam nadzieję, że w ostatecznym rozrachunku komunikacja i przesyłanie zadań lub materiałów wpłynie na jakość nauczania poza szkołą

Każdy uczeń z klasy V, VII i VIII w wiadomości e-mail dostanie login, tymczasowe hasło, które zmieni przy logowaniu oraz link do bezpośredniego zalogowania się.

Login składa się z imienia i nazwiska wraz z domeną bez polskich liter (przykład – jan.kowalski@nowawies.szkola.pl)

Gdy będziecie już zalogowani, nauczyciele będą tworzyć lekcje (tzw. strumień), a następnie otrzymacie od Nich kody zapraszające do zajęć.

Bardzo proszę o możliwie jak najszybsze zalogowanie się.

W przypadku pojawiających się problemów możecie skorzystać z pomocy Waszych koleżanek i kolegów z klasy VI jak i samych wychowawców lub nauczycieli.

W klasach I, II i III pozostajemy na tych samych wypracowanych przez wychowawców metodach pracy.

Waldemar Filipiak