Przygoda z astronomią

28 października 2019 roku już dziewiąty raz odbył się w naszej szkole konkurs astronomiczny. Organizatorem tradycyjnie był Rozdrażewski Oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii przy wsparciu finansowym Gminy Rozdrażew. Trzynaścioro uczniów klas VI-VIII wykazało się wiedzą astronomiczną w formie prezentacji multimedialnych. Najlepsze prace zaprezentowali: Bartłomiej Głód i Klaudia Rataj z klasy VI oraz Zuzanna Nowakowska z klasy VIII.

Wręczenie nagród laureatom i upominków wszystkim uczestnikom konkursu odbyło się w naszej szkole 27 listopada. Zwycięzcom gratulował prezes Rozdrażewskiego Oddziału Towarzystwa, dr Ireneusz Włodarczyk, jednocześnie życząc dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy.
W piątek 29 listopada uczestnicy konkursu wzięli udział w naukowej wycieczce do Zielonej Góry. Oprócz zwiedzania miasta, celem był seans w planetarium oraz wizyta w niesamowitym centrum nauki, gdzie uczniowie sprawdzali swoją wiedzę przyrodniczą uczestnicząc w wielu doświadczeniach z zakresu fizyki i chemii.

Sebastian Hadryan
autor zdjęć: Zdzisław Pauter